November 22, 2019

Ettevõtted vähendavad hoogsalt suurhoonete rohmakat ökoloogilist jalajälge

Ettevõtted vähendavad hoogsalt suurhoonete rohmakat ökoloogilist jalajälge. Energiateenus OÜ esindajate Aivar Uutari ja Siim Meeliste sõnul pööravad Eesti ettevõtted aina enam tähelepanu energiatõhususele, kuid seda on endiselt liiga vähe ning keskendutakse ainult uutele energiatootmislahendustele. Energiateenus OÜ abi energiatõhususe suurendamisel on kasutanud juba mitmed teada-tuntud ettevõtted Eestis ning kokku on aidatud hoida üle viie miljoni euro viimase viie aasta jooksul. Kuidas ja missuguste lahenduste abil on suudetud tagada kokkuhoid igal sammul ning mis on „valed kulud“ loe täpsemalt Postimees Äri Uus Kodu novembri 2019 väljaande lehekülgedelt 30-34.
November 21, 2019

Jaak Urm teeb Energiateenusest taastuvenergia tootja

Lubage tutvustada: Jaak Urm, Energiateenuse taastuvenergia valdkonna värske juht. Jaak Urm andis Alexela juhatuse liikmena kuue aasta jooksul tugeva panuse kaasaegse energiamüügi ettevõtte AS Alexela loomisse. Tema juhtimisel hakkab Energiateenus lisaks päikeseelektrijaamade rajamisele ka ise taastuvenergia tootjaks. Kolm aastat tagasi sõlmitud elektrilepingud hakkavad peagi lõppema ning tarbijaid tabab hinnašokk. Keskmine tarbija saab 2-kordse hinnatõusu, mis on märguanne kiireks tegutsemiseks kõigile neile, kes ise reaalselt midagi toodavad. “Täna on kõige õigem aeg hakata ise taastuvenergia tootjaks,” soovitab Jaak Urm.
November 20, 2019

Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum

Eesti põllumeeste seas on levimas päikesejaamade ehitamise buum. Põlvamaal asuva Kellamäe talu päikesejaam hakkas elektrit tootma maikuus. Talu peremees Jaak Kõiv näeb, et põllumehed tunnevad päikeseenergia vastu elavat huvi – viimastel kuudel on tema juures asja uurimas käinud ümbruskonna ettevõtjaid ja kaugemalt tulijaid, isegi Pärnumaalt on kohale sõidetud.
November 15, 2019

Energiateenuse taastuvenergia meeskond tutvustas Ringvaates päikeseenergia võimalusi

Energiateenuse taastuvenergia meeskond tutvustas Ringvaates päikeseenergia võimalusi. Saagu elekter! Kui palju õnnestub stuudios tunni ajaga elektrit toota? Kui palju on vaja valgust, et päikesepaneelidega elektrit toota? Kas suurte elektrikatkestuste puhul päikeseenergia tootmine aitab? Mida päikeseelektrijaama loomisel silmas pidada? Neile ja paljudele teistele põnevatele teemadele andis vastuse 6. novembri Ringvaates Kaspar Veskus minutitel 41:27-41:43 ja pikemalt alates 50:25 minutist. Saade on järel vaadatav siit.
October 29, 2019

Energiateenus tutvustab Põllumajanduse aastanäitusel päikeseelektrijaamade rajamise võimalusi

Sügis on käes ning aasta hakkab vaikselt koomale tõmbama, päevad muutuvad lühemaks ja valgust jääb vähemaks. Kui üldjuhul algab aeg kokkuvõtete tegemiseks siis päikesejaamade rajamise seiskohast on täiesti õige moment uute projektide käivitamiseks – selleks erinevate võimalustega tutvumiseks, investeeringute planeerimiseks ning teisteks ettevalmistustöödeks, et kevadel, kui päike pikemalt ja võimsamalt jälle säramas, jaama rajamisega võimalikult efektiivselt startida.
October 28, 2019

Kaspar Veskus Kuku raadios!

Taastuvenergia valdkonnajuht Kaspar Veskus räägib intervjuus Kuku raadiole, miks on päikeseelektrijaamade rajamisest saanud põllumeeste uus äriplaan ning miks toob päikesepaneelide park rohkem sisse, kui mistahes põllumajandussaaduste kasvatamine.
October 28, 2019

Energiatõhususe töötuba: Energiaaudit – kuidas kulud tuludeks pöörata?

Kõige odavam energia on kokkuhoitud energia. Energiaaudit on oluline samm igale organisatsioonile, olenemata selle suurusest või tüübist, soovides parandada energiatõhusust, vähendada energiatarbimist ja säästa keskkonda. Energiaaudit annab konkreetseid näpunäiteid ja juhiseid energiakokkuhoiuks. Töötoa eesmärk on rääkida praktiliselt energiaauditist, praktilistest näidetest, suurettevõtjate kohustusest, aga ka võimalustest kui kohustust pole.
October 21, 2019

Valitsuse otsus kärpida ressursitõhususe meedet on rutakas ja läbimõtlemata

Hiljuti kirjutas Äripäev, et valitsus otsustas ettevõtete ressursitõhususe meetmest ligi 39 miljonit eurot teistesse valdkondadesse suunata. Milline võib olla selle mõju tööstussektorile, räägivad saates "Tööstusuudised eetris" Estanci nõukogu liige Kalle Palling ja ET Grupi juht Aivar Uutar.
October 21, 2019

Nädala mõte: mis muutub meie elus

Eestlased uhkustavad, et elame maailma kõige ateistlikumas riigis. Samas tõmbab meid vastupandamatu jõuga kõik müstiline, eriti ennustamisega seotu. Tahame juba täna teada, mida tulevik toob. Üks omamoodi tulevikku vaatamine on ka kõrvalolev lugu.
October 21, 2019

Millised muudatused ootavad ees põllumajandust?

Millised muudatused ootavad ees põllumajandust? Meie põllumehed peavad rohkem põlde lupjama, ehitama paremad sõnnikuhoidlad ja energiasäästlikumad kasvuhooned, ostma täppiskülvikud – need on sammud, millega kohalikud põllumehed peaksid edaspidi kaasa aitama Eesti kliimaneutraalseks muutmisele
October 14, 2019

Valitsus tõmbas tööstuselt 120 miljonit eurot maha

Prioriteetide ja valimislubaduste eelarvesse sobitamise käigus suutis valitsus ära kaotada olulise tööstusinvesteeringute toetuse, mille otsene mõju on lähiaastatel 120 miljonit eurot pluss nukrus ja nõutus paljudes sektorites.
October 5, 2019

Aivar Uutar: kas säästame või saastame

Meil on võimalus haarata liidriroll ning näidata maailmale, kuidas Eesti liigub kliimaneutraalse eesmärgi suunas, kirjutab ET Grupi juht, energiatõhususe visionäär Aivar Uutar vastukajas Piret Väinsalu arvamusartiklile “Silmaklappidega valitsus matab miljardi”.
September 26, 2019

Energiasääst ei pea olema kallis

Euroopa suurimat kasvuhoonegaaside jalajälge saab kõige kiiremini parandada hoonete renoveerimise, mitte õlitehaste rajamisega. Täna tehtavad otsused ütlevad, kas 30 aasta pärast tuleb meil maksta ühe või kahe tuumajaama ehitamise eest.
September 3, 2019

ET Grupp toetab TalTechi insenerirebaste ülikoolitee algust

Mitmendat aastat järjest korraldab TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu õppeaasta alguses uutele tudengitele info- ja meelelahutusprogrammi, mis toimub ülikoolilinnaku südamesse püstitatud soojaku-installatsioonis. Esmakordselt on osalemas ning tudengitele energiasäästu valdkonda ja tulevikutrende tutvustamas ka ET Grupi ettevõtted Energiateenus, Vamos Automaatika ja ET5.
September 3, 2019

Vikram Solar Tier 1 PV-paneelidega maailma TOP40 paneelitootjate seas

BloombergNEF poolt koostatud „Tier 1 PV Modul Makers list“ teise kvartali raporti kohaselt on Energiateenuse poolt Eestis esindatav Vikram Solar maailma TOP40 paneelitootjate seas üldkokkuvõttes parima 30 seas; samas mõnede tehniliste näitajate poolest hinnati Vikrami PV-paneeli lausa TOP10sse. Ülevaate koostamisel on lähtutud toodete tehnilistest parameetritest ja nõuetekohase hooldus aruannetest (ilmunud PVEL-s).
August 26, 2019

Arvamusfestivali Energiapöördealal arutleti teemal „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“ Tule kuula järgi, millest juttu oli!

Käesoleva aasta Arvamusfestival tõi kokku palju huvitavaid teemasid ja inimesi ning nende seas Energiapöördealal kohtusid arvamused ja ideed ka küsimuses „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“.
August 7, 2019

Tule osale päikesejaama ehituses ja saa targemaks kuidas päikeseenergiat tootes võita!

Seekordsel Arvamusfestivali Energiapöördealal on lisaks huvitavatele aruteludele läbiviimisel ka praktiline töötuba „Kuidas rajada kodune päikeseelektrijaam?“. Rajamisele tuleb lisaks teistele installatsioonidele ka reaalne „Päikesepõllu makett“, mis valmib Energiateenuse hoogsal juhendamisel.
July 22, 2019

Kaasaegne tark kaugloetavate arvestite süsteem õigustab end igati ja muudab elu lihtsamaks

Kaasaegne tark kaugloetavate arvestite süsteem õigustab end igati ja muudab elu lihtsamaks 2018 aasta sügisel Sikupilli Kaubanduskeskusele paigaldatud kaugloetav energiamonitooringusüsteem, mis võimaldab automaatset andmeedastust ning tarbimisandmete analüüsi, on tänaseks oma kasulikkust mitmest küljest õigustanud.
July 22, 2019

Kütte-, ventilatsiooni- ja automaatikasüsteemidest huvituv noor, viimane aeg on endast märku anda!

AU ENERGIATEENUS OÜ ootab Sind oma ridadesse, et saaksid oma kutsumust rakendada SISEKLIIMASÜSTEEMIDE HOOLDUSTEHNIKUNA Oled sobiv kandidaat, kui Sul on head teadmised hoonete tehnosüsteemidest ning automaatikast; erialane tehniline haridus omandamisel või olemas; oskad arvutit kasutada ja omad B-kategooria juhiluba. Lisapunkte teenid, kui omad erialast kutsetunnistust, varasemat töökogemust ja oskad vene keelt.
June 20, 2019

Energiateenus aitas kaasa talupidajate unistuse täitumisele – Lõuna-Eestis valmis Kellamäel 200 kW päikeseelektrijaam

Kanepi vallas Kellamäe talumaadel avati talunikest isa ja poja Jaak ja Kaido Kõivu eestvedamisel 6. juunil pidulikult 200 kW päikeseelektrijaam. Eriliseks teeb sündmuse see, et Energiateenustel hea meel ja au olla selle projekti juures lausa selle idee sünnihetkest saadik. Nimelt «Mõtlesime isaga, et võiks lisaks talupidamisele teha ka midagi sellist, millest ei jääks suurt ökoloogilist jalajälge,» rääkis ajalehele „Põlvamaa Koit“, noorperemees Kaido, „ning päikesepargi rajamise mõte tekkis kaks aastat tagasi, kui võtsime osa ettevõtte AU Energiateenus infopäevast, kus räägiti päikeseparkide tootlikkusest, ehitusest ja rahastamisvõimalustest. Jõgevamaalt tagasi sõites otsustasime, et võtame selle plaani ja teeme ära.“ Seega päikesejaama rajamisel sai motivatsiooniks nii puhtama keskkonna loomine kui ka majanduslik tasuvus.
June 13, 2019

Energiateenuse Grupp väärtustab tehnikavaldkonna tulevikku ja tunnustab talente!

Ettevõtete grupp AU ENERGIATEENUS OÜ, ET5 OÜ ja VAMOS AUTOMAATIKA OÜ väärtustab tehnikavaldkonna tulevikku ja tunnustab talente! TalTech Arengufondi 2019. aasta kevadise stipendiumikonkursi raames tunnustas ettevõtete grupp AU ENERGIATEENUS OÜ, ET5 OÜ ja VAMOS AUTOMAATIKA OÜ TalTech´i inseneriteaduskonna doktoranti Tuule Mall Kull`i 3 000 eurose stipendiumiga.
June 5, 2019

ETTEVÕTETE RESSURSITÕHUSUSE MEETME käimasolev voor pikeneb!

Eelmisel nädalal Ida-Virumaal toimunud infoseminaril „Toetusmeetmed edumeelsele ettevõtjale“, kus teiste teemade seas leidis kajastamist ka ettevõtetes ressursitõhususe analüüside ning senisest efektiivsemate tehnoloogiate kasutuselevõtu investeeringutoetuste temaatika; andis hea tagasiside käimasoleva ressursitõhususe meetme käimasoleva taotlusvooru pikendamiseks.
May 28, 2019

AU Energiateenuse energiatõhusate lahenduste konsultatsiooni valdkonna juhina alustab tööd Siim Meeliste

Areneval energiateenuste turul on ühe enam erinevatel klientidel huvi ja nõudlus energiatõhususe ja taastuvenergia terviklahenduste järgi. Omades energiavaldkonnas pikaajalist kogemust teame, et oluline on uuenduslikus sektoris tulevikusuundumustega ühte sammu pidada, mistõttu panime oma ettevõttes aluse energiatõhusate lahenduste konsultatsiooni valdkonnale.
May 28, 2019

TÖÖSTUSETTEVÕTE! KUTSUME SIND OSALEMA INFOSEMINARILE „Toetusmeetmed edumeelsele ettevõtjale“

Hea koostööpartner ja tööstusettevõte, meil on AU Energiateenuse poolt heameel jagada infot ja paluda Teid osalema Keskkonnaministeeriumi poolt korraldatavale infoseminarile „Toetusmeetmed edumeelsele ettevõtjale“, mis leiab aset juba käesoleval neljapäeval 30. mail 2019 kell: 11.00-15.00, Kooli 7, Jõhvi (Kersti Võlu Koolituskeskus).
March 27, 2019

KUTSE JA INFO SEMINARILE – PÄIKESEELEKTRIJAAMADE RAJAMINE JA TOETUSSKEEMID

9:30 ÜRITUSE ALGUS JA KOGUNEMISKOHT Päikeseelektrijaama külastus (Rannu Seeme OÜ, Annikoru, 61202 Tartu maakond. Koolitus on kõigile tasuta! ROHKEM INFOT: kaspar@energiateenus.ee +372 51 999 855
March 25, 2019

Viljandi Männimäe lasteaia renoveerimisprojekti unikaalne kogemuslugu

Energiateenuse partner Aivar Uutar rääkis 19.03.2019.a toimunud konverentsil Säästlik Hoone 2019 Energiateenuse unikaalsest renoveerimisprojekti kogemusest Viljandis, Männimäe lasteaias.
March 13, 2019

Energiateenus tunnustab edukat üliõpilast väärilise stipendiumiga

AU Energiateenus, Vamos Automaatika ja ET5 on välja pannud omapoolse 3000-euro suuruse stipendiumi  ühele Tallinna Tehnikaülikooli integreeritud-, magistri-või doktoriõppe edukale üliõpilasele. Stipendiumile kandideerimine on avatud 11. […]
March 12, 2019

Eestis võiks päikeseelektrit olla kaheksa korda enam

Energiateenuse partner Aivar Uutar usub, et praeguse 1,3 protsendi asemel võiks päike anda 2030. aastaks Eesti elektritoodangust10 protsenti.  Loe päikeseenergia edasistest arengutest edasi Harju Elu 08.03.2019 […]
February 21, 2019

AU Energiateenuse uus tegevjuht on Moonika Kukke-Tiiman

Meie pikaaegne juht Aivar Uutar suundub 1. märtsil Energiateenuse Grupi tegevust koordineerima, et arendada koostööd AU Energiateenuse ning gruppi kuuluvate partnerettevõtete ET5 ja Vamos Automaatika vahel. Selle sammu eesmärk on töötada süsteemsemalt ühtse grupina, et energia- ja ressursitõhususe valdkond areneks ning grupina saaksime olla oma klientidele veelgi kasulikum partner.
January 3, 2019

Lõpetasime Männimäe lasteaia energiatõhususe parandamise projekteerimis-ehitustööd Viljandis

Suvel alanud remondi käigus rajati Viljandi Männimäe lasteaeda soojatagastusega ventilatsioonisüsteem, uus küttesüsteem, soojustati hoone sokkel, seinad ja pööning, vahetati välja kõik välisuksed, renoveeriti tarbeveesüsteem, uuendati õueala.
November 20, 2018

Klaasimeister AS käivitas ressursisäästlikuma tootmisliini

Energiateenuse klient Klaasimeister AS on tänaseks käivitanud klaasi karastusahju, mille soetamiseks saadi ligikaudu 30% toetust Euroopa Liidu struktuuritoetuste meetmest "Ettevõtete energia- ja ressursitõhusus".
September 11, 2018

Valmis Omniva logistikakeskuse 500 kW päikeseelektrijaam

Saime valmis Tallinna lähedale Lehmjasse kerkiva Omniva uue logistikakeskuse katusel 500 kW päikeseelektrijaama. Valminud päikesejaam toidab läbi otseliini logistikakeskust ja ka selles paiknema hakkavat tipptasemel pakisorteerimisliini.
September 10, 2018

Energiateenus Tartu Teate Rattamaratonil

Energiateenuse team võttis kahe võistkonnaga osa Tartu Teate Rattamaratonist. Võistkondade nimedeks olid Energiateenuse Mustad ja Energiateenuse Valged.
August 31, 2018

Saarek Production AS tootmishoone päikesejaam

Saime valmis järjekordse 200 kW maapargi Tartu külje all Reolas. Valminud päikesejaam annab otseliini kaudu elektri ettevõtte tootmishoonele, kus  seda kasutatakse metsamarjade külmutamiseks.
July 18, 2018

Alustasime 500 kW Omniva päikeseelektrijaama rajamist

Juuli alguses alustasime Harjumaale Lehmjasse ehitatava Omniva uue logistikakeskuse katusele 500 kW-se päikeseelektrijaama rajamist. Jaamas kasutame Vikram Solari monokristallilisi päikesepaneele ja Huawei invertereid.
June 7, 2018

Valmis Matimäe päikeseelektrijaam

Energiateenus lõpetas Matimäe 217,6 kW võimsusega päikeseelektrijaama ehituse. Jaamas kasutati Vikram Solari päikesepaneele, Huawei invertereid ning TreeSystem kinnitusi. Võrku ühendatavate inverterite võimsus on 200 kW-i.
April 24, 2018

Sõpruse Ärimaja katusel valmis päikeseelektrijaam

Energiateenus lõpetas Sõpruse Ärimaja katusel 69,7 kW-se päikeseelektrijaama ehituse. Jaamas kasutati Vikram Solari päikesepaneele, Huawei invertereid ning Aerocompacti kinnitusi. Planeeritud elektritoodang on 61 MWh aastas, jaama eluiga vähemalt 25 aastat.
March 28, 2018

Kogemuslugu Aura energiatõhususest Säästliku hoone konverentsil

Äripäev korraldas märtsis juba traditsiooniks kujunenud Säästliku hoone konverentsi, kus sellel korral keskenduti liginullenergia temaatikale. Energiateenusest tegi ettekande Aivar Uutar, kelle ettekandest sai ülevaate, kuidas säästis Aura veekeskus aastaga halduskuludelt üle 70 000 euro.
March 11, 2018

Oleme Vikram Solari päikesepaneelide edasimüüjaks Eestis

Energiateenus on valinud päikesepaneelide tehnoloogiapartneriks India päikesepaneelide tootja Vikram Solari. Valikul oli otsustavateks aspektideks kvaliteet aga ka konkurentsivõimeline hinnatase.
March 11, 2018

Jagasime Skandinaavia energiateenuse workshopil kogemusi

Veebruaris toimus Helsinkis energiateenuste arendamise seminar, kus vahendati parimaid praktikaid Põhjamaadest ja Balti riikidest. Eesti kogemusi oli esitlema kutsutud Energiateenuse esindaja Aivar Uutar, kes andis ülevaate energiateenuste turust Eestist ja väljakutsetest, miks turg ei ole veel aktiivselt käivitunud.
January 16, 2018

Energiateenuse tehtud auditite alusel said investeeringutoetuse Tarmeko ja Klaasimeister

KIK toetab ettevõtete ressursitõhususe toetusmeetmest Tarmeko Spooni vineeri tootmisliini uuendamist 2 miljoni euroga ning AS Klaasimeistri klaasikarastusahju soetamist ligi 493 tuhande euroga. Toetuse saamise üheks eelduseks oli detailne ressursikasutuse analüüs, mille mõlemale ettevõttele tegi AU Energiateenus OÜ.
January 14, 2018

Energiateenus rendib sisekliima logereid

CO2, temperatuuri ja suhtelise niiskuse mõõtmine logeritega on mugav viis saada ülevaade ruumi sisekliimast. Energiateenus pakub rentimiseks kuute ONSET HOBO MX1102 kombineeritud logereid, mis mõõdavad temperatuuri, suhtelist niiskust ja CO2.
December 12, 2017

Ettekanne EKVÜ seminaril – “Hooneautomaatika monitooring”

Eesti Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Ühendus korraldas novembris koolituse teemal "Energiatõhusa hoone kavandamine ja rajamine - fookuses hooneautomaatika". Energiateenusest osales ja tegi ettekande Mihkel Korpen, kelle ettekanne on võimalik alla laadida siit.
November 7, 2017

Aura veekeskuses tehtud renoveerimistööd on taganud energiatõhususe ja kulude vähenemise

Aura veekeskuse tehnosüsteemide rekonstrueerimisest on möödunud aasta ja nüüd on paras aeg analüüsida kuidas tehtud töö õnnestus. Eelmisel suvel tehtud renoveerimise käigus ehitati AU Energiateenus OÜ poolt ümber ventilatsioonisüsteem ning paigaldati heitvee soojustagastussüsteem. Viimane võimaldab taaskasutada duširuumides ja basseini filtrite pesule kulunud sooja vee energia.
October 18, 2017

Vaata, kuidas äsja valminud Pirita Keskuse päikesejaam õhust paistab

Energiateenus lõpetas Pirita päikeseelektrijaama ehituse. Keskuse katusele paigaldati 195 päikesepaneeli, mille prognoositud toodang on 46 000 kWhi aastas. Päikesepaneelidest toodetud elektri abil kompenseeritakse päikeselistel tundidel suurenevat jahutuskompressorite elektrikoormust. […]
September 28, 2017

Esitlesime Energiateenuse EMSi Eleringi energiasüsteemide digitaliseerimise konverentsil

Elering korraldas 18. septembril energiasüsteemide digitaliseerimise alase konverentsi "Where digital meets energy". Üritusel tutvustati Eleringi arendatud tarkvõrgu platvormi Estfeed ja avati ka tarkvõrgu kliendiportaal e.elering.ee. Energiateenus on viimase aasta jooksul olnud Eleringile pilootpartneriks Estfeedi kaudu infot saava energiamonitoorimissüsteemi rakendusega (EMS).
September 25, 2017

Kokkuvõte kaheksast Energiateenuse koostatud ressursitõhususe auditist

Energiateenus on Ettevõtete ressursitõhususe meetme raames läbi viinud juba kaheksa ressursiauditit. Auditeerimise tulemusel pakutakse välja meetmed, mis tõhustavad ettevõtte ressursikasutust ja parandavad seeläbi ka majandustulemusi. Kaheksast koostatud auditist viis on ka juba Keskkonnainvesteeringute keskuse poolt heaks kiidetud. Ettevõtetel on heakskiidetud auditite alusel võimalik taotleda toetust analüüsi tulemusel leitud meetmete investeeringuteks.
September 20, 2017

Vaata, kuidas Energiateenus öises Tallinnas energiakulud neli korda väiksemaks muudab

Oleme valmis saanud Vesse Bauhofi ja Maksimarketi parkla valgustuslahenduse renoveerimise. Tööde käigus: paigaldasime 52 uut valgustit LED valgustit, parkla valgustus on liidetud hooneautomaatikaga, elektrienergia kulu vähenes peale töid neli korda, paranes parkla välisilme ja turvalisus. Tööde tellijaks on kinnisvara varahaldusettevõte East Capital.
June 13, 2017

Ülevaade päikeseelektri messist Intersolar 2017

Külastasime juuni alguses päikeseelektri temaatikale pühendatud iga-aastast messi Intersolar 2017. Mess on oma ala suurim Euroopas ja toimub Saksamaal Münchenis. Üritus toob kokku valdkonna ettevõtted, eesmärgiga tutvustada […]
June 12, 2017

Energiateenus rajab Piirita keskuse katusele päikeseelektrijaama

Energiateenus asus projekteerima Piirita Keskuse katusele 50 kW-se võimsusega päikeseelektrijaama. Pool aastat tagasi avatud keskuse ankurüürnikud on Rimi supermarket ja My Fitnessi spordiklubi.   Keskuse lamekatusele paigaldatakse […]
April 24, 2017

Energiateenus korraldas energiakulude monitoorimise seminari

Korraldasime 18. aprillil Mektory Innovatsioonikeskuses seminari teemal energiakulude monitoorimine asjade interneti ehk IoT abil. Üritusel tutvustasime uusi trende energiakulu andmete edastamise ja monitoorimise valdkonnas. AU Energiateenus pakub klientidele […]
April 18, 2017

Asjade internet aitab energiakuludel silma peal hoida

Ajakirja Ehitaja aprilli numbris ilmus meist artikkel  – AU Energiateenus hakkas esimestele klientidele pakkuma energiakulude monitoorimise teenust IoT ehk asjade interneti võrgu kaudu. Artikkel Ehitaja aprilli […]
March 27, 2017

Andsime ülevaate oma viimasest päikeseelektrijaama projektist konverentsil Säästlik hoone 2017

Ettevõtte arendusjuht Criss Uudam käis 14. märtsil esinemas konverentsil Säästlik hoone 2017, kus jagas meie kogemusi Tartu Lõunakeskuse laiendusele päikesepaneelide paigaldamisest. Criss Uudam AU Energiateenusest tutvustamas […]
February 22, 2017

Energiateenus alustas IoT ehk asjade interneti võrgu kaudu energia monitoorimissüsteemi pakkumist

Energiateenus alustas IoT ehk asjade interneti võrgu kaudu energiakulude monitoorimisteenuse pakkumist.
February 1, 2017

Soome ekspert Henrik Österlund räägib meie videoblogis tööstusettevõtete ressursitõhususest

Soome ekspert Henrik Österlund räägib meie videoblogis tööstusettevõtete ressursitõhususest
January 23, 2017

Korraldasime Tartus ressursitõhususe alase seminari puidutööstuse ettevõtetele

AU Energiateenus korraldas 19. jaanuaril Tartus V konverentsikeskuses lühiseminari puidutööstuse ettevõtetele. Seminarist võtsid osa puidu- ja mööblitööstuses tegutsevad ettevõtted sealhulgas ka puitmajade valmistajaid. Kõigil neil oli ühine soov - saada rohkem teada ressursitõhususe projektide läbiviimisest ja võimalustest sellisele projektile riigipoolset toetust saada.
January 2, 2017

Energiateenus rajas päikeseelektrijaama Lõunakeskuse valmivale laiendusele

Lõuna-Eesti suurima kaubanduskeskuse, Tartu Lõunakeskuse, laiendamise käigus avanes Energiateenuse meeskonnal võimalus paigaldada hoonele arhitektuurselt sobivad, tumeda tooniga päikesepaneelid.
November 3, 2016

Tartus toimus energiatõhususe seminar, kus võeti fookusesse veekeskused ja SPA-d

Korraldasime 2. novembril Tartu Dorpati konverentsikeskuses seminari, kus võtsime fookusesse energiatõhususe parendamise võimalused SPA-des ja veekeskustes.
November 1, 2016

Jagasime oma kogemusi Ärikinnisvara halduse konverentsil

26. oktoobril toimus ärikinnisvara haldajaile ja omanikele suunatud praktiline konverents Ärikinnisvara haldus 2016. Energiakulude mõõtmisest ning analüüsimisest vahendas AU Energiateenuse kogemusi Aivar Uutar.
September 30, 2016

Uus toetusmeede avab ukse tööstusettevõtete investeeringutele ressursi- ja energiatõhususe suurendamiseks

Keskkonnainvesteeringute Keskus on avanud toetusmeetme tööstusettevõtete ressursi- ja energiatõhususe suurendamiseks. Toetatakse investeeringuid, millega ettevõte vähendab tootmiseks kuluvat sisendenergiat ja suurendab ettevõtte ressursitõhusust.
September 20, 2016

Veekeskust renoveerides tasub rõhku panna ka energiasäästule

Aura veekeskuses lõppesid augustis renoveerimistööd, mille tulemusena muutus veekeskuse sisekliima külastajatele meeldivamaks ning ühtlasi vähenevad tulevikus ka keskuse energiakulud.
July 26, 2016

Viimane võimalus rajada soodsalt elektritootmise seade – senised toetusskeemid lõppemas!

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on esitanud kooskõlastamiseks kaks Elektrituruseaduse muutmise eelnõud, millega soovitakse ära kaotada elektritootjate toetust ning lihtsustada alla 200 kW-se võimsusega tootjate tegutsemistingimusi.
July 14, 2016

Kulusäästlik haldamine – tähtis on kogu elukaar

Parema üldpildi saamiseks energiasäästlikust haldamisest on mõistlik hoone elukaar jagada faasideks ning analüüsida iga faasi kriitilisemaid momente.
April 27, 2016

Ärihoonete energiatõhusus tuleb võtta luubi alla

Tööstus- ja kaubandus-teenindusettevõtted tarbivad Eestis enam kui 40 % kogu energiast. Tulevikus on just neis valdkondades võimalik saavutada palju suuremat energiasäästu kui elamute puhul.
EMS
Eesti