Arvamusfestivali Energiapöördealal arutleti teemal „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“ Tule kuula järgi, millest juttu oli!

Tule osale päikesejaama ehituses ja saa targemaks kuidas päikeseenergiat tootes võita!
07/08/2019
Vikram Solar Tier 1 PV-paneelidega maailma TOP40 paneelitootjate seas
03/09/2019

Käesoleva aasta Arvamusfestival tõi kokku palju huvitavaid teemasid ja inimesi ning nende seas Energiapöördealal kohtusid arvamused ja ideed ka küsimuses „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“.

Linnastumine, globaliseerumine, võrgustamine, info ja asjade üleküllus ning võimaluste paljusus iseloomustavad tänast ühiskonda, kuid kuidas kõige selle ülal hoidmiseks vajalik energiasüsteem peaks toimima täna ja tulevikus? Kuidas erinevad osapooled ettevõtted, riik, „tavainimene“ seda süsteemi mõjutavad ja oma tegevusega jätkusuutlikkust tagavad? Missugused võiksid ja peaksid olema tuleviku energiasüsteemid ning kes vastutab? Kas seadusandja peaks lajatama reeglitega ülevalt alla, et võrgustikud toimiksid või saaks toimima vastupidine areng? – need ja veel paljud teised arutelupunktid sai üles tõstetud ning erinevate osapoolte vahel läbi räägitud.

„Rõõm oli näha, et ka teised panelistid vaatavad tuleviku energiavõrke kui tööriista, mis aitab lõpptarbijal tõhusama energiatarbimiseni jõuda,“ võttis räägitu kokku Siim Meeliste ning lisas, et säästliku majandamise võti pole mitte ainuüksi uue ja parema ehitamises, vaid olemasoleva heaperemehelikus ja tõhusas majandamises.

Osalejad arutelul „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“ Foto: Kristiina Sipelgas

Osalejad arutelul „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“ Foto: Kristiina Sipelgas

Arutelu korraldas ja juhtis Siim Umbleja Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingust ning osalesid Siim Meeliste Energiateenusest; Margo Külaots (Fortum Tartu/Fortum Eesti), Evelyn Neido (Keskkonnainvesteeringute Keskus); Priit Treial (Elektrilevi OÜ); Martin Kikas (Tartu Regiooni Energiaagentuur); Heidi Koger (Keskkonnaministeerium).

Kõigil, kel ei olnud võimalik Arvamusfestivalile tulla ja vestlusest kohapeal osa saada või soovivad parimaid palu uuesti kuulata, on see võimalus olemas! Arutelu on järelkuulatav nüüd ja SIIN:

Täname AU Energiateenuse poolt kõiki, kes tulid Arvamusfestivali Energiapöördealale kaasa mõtlema ja arutlema tuleviku energiavõrgustike teemadel! Oleme siiralt rõõmsad rohke osavõtu, huvitavate küsimuste ning teemapüstituste üle!

Kohtumiseni järgmistel mõttevahetustel!

Postitas: Kristiina Sipelgas


Info ja küsimused:

Siim Meeliste
kirjuta: siim@energiateenus.ee
helista: +372 5302 3021

AU Energiateenus Arvamusfestivalil 2019. Foto: Kristiina Sipelgas

AU Energiateenus Arvamusfestivalil 2019. Foto: Kristiina Sipelgas

BREEAMi rohemärgis