Vikram Solar Tier 1 PV-paneelidega maailma TOP40 paneelitootjate seas

Arvamusfestivali Energiapöördealal arutleti teemal „Milline on tuleviku energiavõrgustik?“ Tule kuula järgi, millest juttu oli!
26/08/2019
ET Grupp toetab TalTechi insenerirebaste ülikoolitee algust
03/09/2019

BloombergNEF poolt koostatud „Tier 1 PV Modul Makers list“ teise kvartali raporti kohaselt on Energiateenuse poolt Eestis esindatav Vikram Solar maailma TOP40 paneelitootjate seas üldkokkuvõttes parima 30 seas; samas mõnede tehniliste näitajate poolest hinnati Vikrami PV-paneeli lausa TOP10sse. Ülevaate koostamisel on lähtutud toodete tehnilistest parameetritest ja nõuetekohase hooldus aruannetest (ilmunud PVEL-s).

Tehniliste parameetrite osas on Vikram Solar PV-paneelid vastupidavad niiskele kuumusele (TOP6); niiskuse külmumisele (TOP9) ja PID (TOP14).

„Kuna Eesti ilmastikutingimused avaldavad paneelide suurt mõju on väga tähtis valida meie kliimatingimustesse sobivad seadmed. Suvel on meil piisavalt kuum ning talvel külm. Lisaks sellel on Eesti piisavalt sademeid. „Tier 1“ tunnustus päikesepaneeli juures iseloomustab kahte põhilist näitajad.  Kõige tähtsamana on päikesepaneelide tehniline hinnang, et toodangu- ja eluea garantiid on adekvaatseid. Päikesepaneelide tootja peab samuti enda paneelid tootma ise, mitte ostma neid allhangetena kokku „no name“ tootjatelt. Teise aspektina võetakse arvesse „bankabilty“ hinnangut, mis tähendab kui meelsasti pangad aktsepteerivad valitud päikesepaneele ning kas sellistesse projektidesse on võimalik raha kaasata. Lisks näitab „Tier 1“ tunnustus, et antud paneele on piisavalt mahus globaalset erinevates projektides kasutatud,“ selgitas Kaspar Veskus taastuvenergia valdkonnajuht.

PID (eng. potential induced degradation) on peamiselt päikesepaneelis tekkinud pingete erinevus elementides, mis avaldub mõne aasta möödudes. PID põhjustab negatiivset mõju päikesepaneelide kasutegurile. Selleks, et vältida ja minimeerida paneelide PID efekti tuleb toota päikesepaneelid sobivatest materjalidest. Kindlasti on siinjuures oluline päikeseelektrijaama õige maandussüsteemi väljaehitus.

2019 TOP10 tootjad dünaamilise koormustaluvuse osas. Allikas: PVEL (PV Module Reliability Scorecard)

2019 TOP10 tootjad dünaamilise koormustaluvuse osas. Allikas: PVEL (PV Module Reliability Scorecard)

 AU Energiateenuse tänastele ja tulevastele päikesejaamade klientidele mõeldes on oluline, et meie poolt partneriks valitud PV paneelide tootjat on tunnustatud ja hinnatud usaldusväärse ettevõttena, kelle toodete vastupidavusele ja tootlikkusele võib kindel olla.

PV moodulite usaldusväärsuse tulemustabel. Allikas: PVEL (PV Module Reliability Scorecard)

PV moodulite usaldusväärsuse tulemustabel. Allikas: PVEL (PV Module Reliability Scorecard)

Postitas: Kristiina Sipelgas

Lisainformatsioon:

Kaspar Veskus
kirjuta: kaspar@energiateenus.ee
helista: +372 5199 9855

BREEAMi rohemärgis