Energiateenus alustas IoT ehk asjade interneti võrgu kaudu energia monitoorimissüsteemi pakkumist

Soome ekspert Henrik Österlund räägib meie videoblogis tööstusettevõtete ressursitõhususest
01/02/2017
Andsime ülevaate oma viimasest päikeseelektrijaama projektist konverentsil Säästlik hoone 2017
27/03/2017

Energiateenus on esimestele klientidele asunud pakkuma energiakulude monitoorimisteenust IoT ehk asjade interneti võrgu kaudu. Asjade interneti võrgu kasutusele võtmine laiendab oluliselt andmete edastamise võimalusi ja sagedust.

Energiateenus IoT EMS

Energiamonitoorimissüsteemi ülesehitus IoT võrgus olevatest anduritest kuni majanduslikku kasu toova andmeanalüüsi ja tarkade otsusteni

“Asjade interneti ehk IoT lõplik kasu ettevõtetele seisneb andmete saadavuses, mis viib majandustulemuste paranemiseni. Monitoorimise ja teadliku analüüsi abil saab teha targemaid otsuseid, mis aitavad ressursse säästa, sh hoida kokku energiat. IoT võimaldab monitooringut läbi viia ka objektidel, kus eelnevalt puudub hooneautomaatika. IoT lihtsustab oluliselt andmete kogumise ja edastamise võimalusi,” ütles AU Energiateenus OÜ juhatuse liige Aivar Uutar.

Energiateenus IoT EMS 2

Näide energiamonitoorimissüsteemi lõppkasutaja vaatest

Koostööd asjade interneti osas tehakse telekommunikatsiooni ettevõttega Levira, kes teatas täna otsusest alustada asjade interneti teenuse pakkumisega. Lõppklientidele suunatud lahenduste pakkumisel on AU Energiateenus Levira esimene koostööpartner.

Link pressiteatele.

 

BREEAMi rohemärgis
Eesti