Energiateenus korraldas energiakulude monitoorimise seminari

Energiateenus held a seminar on monitoring energy costs
18/04/2017
Energiateenus rajab Piirita keskuse katusele päikeseelektrijaama
12/06/2017

Korraldasime 18. aprillil Mektory Innovatsioonikeskuses seminari teemal energiakulude monitoorimine asjade interneti ehk IoT abil. Üritusel tutvustasime uusi trende energiakulu andmete edastamise ja monitoorimise valdkonnas. AU Energiateenus pakub klientidele energiakulude monitoorimissüsteemi (EMS) täisteenust koostöös tehnoloogiapartneritega (Levira, Nordic Automation Systems, EcoSCADA).

Aivar Uutar AU Energiateenusest avas laiemat pilti – miks on mõistlik panustada EMSi. Uudse platvormiga saab liita nii kaugloetavad peaarvestid, hooneautomaatikasse ühendatud arvestid kui ka muuta tavalised arvestid targaks, lisades neile asjade interneti tehnoloogial töötava andmeedastusmooduli. Kasud ettevõttele tulenevad tarbimisandmete hankimise ja edastuse usaldusväärsuse kasvust ja suurenenud kasutusmugavusest. Säästetakse aega andmete kogumiselt ja ka lihtsam on avastada tarbimise anomaaliaid. Aruandeid saab genereerida igal ajahetkel ja kohandada vastavalt kasutajale.

AU Energiateenus Energiakulude monitoorimissüsteem

Energiakulude vähenemine teadliku tegevuse tulemusel

Ülevaate asjade interneti trendidest ja lahendustest ärikinnisvara omanikele, andis Meelis Anton Levira AS-st. LoRaWAN protokollil töötavad andurid võimaldavad kuluefektiivselt muuta targaks arvestid ka seal, kus ei ole side- ega elektriühendust. Andurid on energiaefektiivsed ja seetõttu võimelised toimima patareitoitel pikki aastaid. Lahenduse turvalisus on tagatud unikaalse sensori võtme, AES krüpteeringu ja VPN tunneli abil.

Levira_IoT_Energiateenus

Asjade interneti võrgul toimiva andmeedastuse ülesehitus

Visualiseerimistarkvara Ecoscada esindaja Adam Blazowsky tutvustas platvormi, mis võimaldab kogutud andmeid visualiseerida ja andmeanalüüsi teostada. Selle läbi on võimalik avastada tarbimisanomaaliaid ning planeerida energiatõhusust tõstvaid meetmeid. Lisaks sellele saab platvormist genereerida tarbimisandmete raporteid ja edastada neid seotud osapooltele. Platvorm on erinevates Euroopa riikides kasutusele võetud juba tuhandetes hoonetes ning aidanud kinnisvara omanikel märkimisväärse summa ulatuses energiakulusid kokku hoida.

ecoscada

Energiateenuse kasutatava visualiseerimisplatvormi üldvaade

BREEAMi rohemärgis