Mis jäi joone alla? Lühikokkuvõte sel nädalal toimunud päikeseenergiamessilt Beneluxis.

Siim Meeliste – meie mees Läänemere maade energiatõhususekspertide löögirühmas!
16/01/2020
Fresh insights from this weeks InterSolution fair in Benelux
17/01/2020

Sel nädalal toimus Belgias järjekorras üheksas rahvusvaheline päikeseenergeetika-alane mess InterSolution. Messist võtsime osa ka meie, sest peame olema vahetult kursis uusimate erialaste arengutega. Ainult nii saame ka Eesti pakkuda turu parimat teenust.

Messil kogetut kommenteerib meie taastuvenergia valdkonna juht Jaak Urm: „Üha rohkem on teemaks energiasõltumatus – võrguühendus ei ole enam määrav – saab ka teisiti! Mõistagi on tegemist pikemaajalise protsessiga, sest oleme vanas veel omajagu kinni, kuid märgid hoiakulistest muutustest on ilmsed. Teiseks messil läbivalt kõlanud teemaks on päikeseenergia järjest laialdasem kasutuselevõtt omatarbeks. Tähelepanu pälvisid ka mitmed nutikad lahendused elektriautode laadimisest päikeseenergiaga. Lisaks ka energiakommuunid, mis samuti tähistavad põhimõtteliselt uue mõtlemise algust energiasfääris. Silma torkas ka hoonete katuste temaatika – nimelt on Euroopa tiheasutusega riikides neile järjest rohkem silma peale panemas nii päikesepargid kui toiduvalmistajad. Meid see teema veel niipalju ei puuduta.

Olen veendunud, et üha rohkem astub pildile lokaalseid, võrguühendustest vabu energiatootjaid, keda ei raputa maailma elektrituru kõikumised ning kes saavad ühe olulise ärikulu hoida seega kontrolli all.“

Messist lähemalt saab lugeda siit!

Postitas Andres Tarto

BREEAMi rohemärgis