Uudislugu Äripäevas – rajasime Tammejuure Mahetalule päikeseelektrijaama

Peatse toetuse saamise eelduseks on kvaliteetne energiaaudit!
07/02/2020
Peagi saavad TTÜ tudengid kandideerida meie poolt väljapandud 3000-eurosele stipendiumile
17/02/2020
Kuigi meie ja mahetalu vaheline koostöö jääb möödunud aastasse, on see väärt väljatoomist kui üks üdini positiivne näidislugu, mida pidas sellisena uudise vääriliseks ka Äripäev.

Nimelt otsisid Tammejuure Mahetalu eestvedajad alternatiivset energiaallikat, mis annaks nende poolt müüdavatele toodetele lisaväärtust ning astuks ühte jalga ettevõtte missiooni ja väärtustega. Mõte liikus roheenergia suunas, sealt päikeseenergeetikale ja nii oligi, et möödunud suvel oli meil rõõm rajada Tammejuure Mahetalu juurde 71kW võimsusega maapaigaldisjaam. Päikesejaam on Tammejuurele tulus investeering ning mis põhiline – fikseerib ettevõtte jaoks elektrihinna järgmiseks 25. aastaks.

„Omatoodetud elektriga saab töötata jaanuarist oktoobrini, siis peab paar kuud ilmselt veidi võrgust juurde ostma. Suvel, kui päikest on palju, saab taas aga toodetud energiat võrku müüa,“ rääkis Mahetalu perenaine Karin Tiit. Artikli leiab Äripäeva veebist – kliki siia ja loe lähemalt.

Kui Sul on soov oma talusse päikesejaam rajada, võta ühendust meie taastuvenergiavaldkonna juhiga ja küsi lisa: Jaak Urm, jaak@energiateenus.ee, telefon 516 5406

Postitas: Andres Tarto
energ
BREEAMi rohemärgis