Energiateenus rendib sisekliima logereid

Ettekanne EKVÜ seminaril – “Hooneautomaatika monitooring”
12/12/2017
Energiateenuse tehtud auditite alusel said investeeringutoetuse Tarmeko ja Klaasimeister
16/01/2018

Tervislikku ja mugavat sisekliimat on vaja kõikides hoonetes. Töötajate kaebused hoone ning tehnosüsteemide puuduste kohta on tihti põhjuseks, miks hoonete sisekliimat uuritakse ning hoone tehnosüsteeme renoveeritakse. Renoveerimise vajalikkuse määramiseks ja sobivate renoveerimisvõimaluste analüüsiks on kõigepealt vaja teada hoone tehnosüsteemide olemasolevat seisukorda.

Sisekliima olukorra hindamise protsess on üldjuhul järgmine:

  • Hinnatakse sisekliima probleeme töötajate küsitluse kaudu
  • Mõõdetakse sisekliima parameetrid (temperatuur, niiskus, saasteainete sisaldus ruumiõhus nt CO2).
  • Mõõtmiste tulemused annavad viidet, millisele süsteemile tuleb pöörata tähelepanu. Täpsemalt uuritakse vastavat süsteemi (nt. ventilatsiooni-, kütte- või jahutussüsteem)

 

 

ONSET HOBO MX1102 kombineeritud logerid – mõõdavad temperatuuri, suhtelist niiskust ja CO2

CO2, temperatuuri ja suhtelise niiskuse mõõtmine logeritega on mugav viis saada ülevaade ruumi sisekliimast. Graafiliselt kujutatud tulemused annavad täpse ja kiire ülevaadet.

Energiateenus pakub rentimiseks kokku kuute ONSET HOBO MX1102 kombineeritud logerit, mis mõõdavad temperatuuri, suhtelist niiskust ja CO2. Ühe logeri rendihind on 1 päev – 10 EUR +KM, 1 nädal 45 EUR + KM ja pikem periood kui 7 päeva 6 EUR/päev + KM. Logerite rentimiseks saatke soovitud rendiperioodi kohta päring aadressil info@energiateenus.ee. Logerid saab kätte Energiateenuse kontorist Tallinnast aadressil A.H.Tammsaare tee 118d.

 

 

 

 

 

 

BREEAMi rohemärgis